Recenze

Recenze je jen úryvek ze začátku anime, pokud chcete vědět více i se spoilery, přečtěte si => Příběh, kde je více než obsahuje tato recenze.

D.Gray-man je temný fantasy příběh zasazený do 19. století. Je o chlapci jménem Allen Walker, kterému je 15 let a je sirotek. Jeho vzhled velmi poutá pozornost (většinou nevoli). Má totiž bílé vlasy (ano, v tomto anime na to opravdu naráží a je to důležité=), má znetvořenou levou ruku a prokleté levé oko. Je exorcista, který bojuje proti akumám (démonům), které vytvořil Millennium Earl a poslal je, aby očistil svět od lidí.

Allen Walker jakožto exorcista užívá zbraň proti akumám nazývanou Innocence, který má právě ve své levé ruce. Tento innocence je prastará látka, která je jediná, co dokáže ničit akumy. Allen má konkrétně parazitní typ, který se po aktivaci změní na obří dráp (později se jeho podoba mění).

Příběh začíná jak cestuje do Temného řádu na příkaz svého mistra generála Crosse Mariana. A po různých strastech se tam nakonec dostane ač se mu nedostane zrovna otevřené přivítání. Tam se setká s ostatními exorcisty, kteří také bojují proti plánům Millennium Earla a společně se snaží zachránit svět. Brzy totiž příjde ještě hrozivější nepřítel, a bude třeba silnějších zbraní. Nakonec se to zostří až tak, že obě strany půjdou po jedné společné věci… O které a proč, se již dozvíte až si přečtete mangu anebo shlédnete anime.

Recenze

0 komentárů k “RecenzePřidejte vlastní →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.